I wtedy Nina powiedziała mi: Rzeczywiście, myślisz inaczej.

Wg FRIS mój sposób myślenia to WIZJONER*, a sposoby działania to ZAWODNIK i BADACZ. 

Wizjoner to osoba, która cechuje się nowatorskim podejściem do tematu i swobodą w kreowaniu wizji nowych rozwiązań. A co z Zawodnikiem i Badaczem w działaniu? Dzięki nim potrafię realizować to, co sobie wymyślę, albo to, co wymyślisz Ty. Sprawnie, z sensem i skutecznie.

GALLUP: Individualization, Relator, Ideation, Focus, Self-Assurance*

*Co to w ogóle znaczy?

Myślę elastycznie i łatwo dostrzegam alternatywy


Mam naturalne skłonności do patrzenia na problem z wielu perspektyw, szybko tworzę nowe pomysły, ograniczenia pobudzają moją kreatywność. Łatwo dostosowuję się do stawianych mi wymagań. Szybko dostrzegam alternatywy i na „ale to się nie da” mam już trzy inne rozwiązania. Szukam powiązań, znajduję przyczyny leżące u podstaw. 

Potrafię dzielić się ideami i o nich opowiadać


Jestem kreatywna, twórczo myślę, ale stąpam twardo po ziemi. Lubię ograniczenia i mam świadomość, że a końcu jest realne zapotrzebowanie na rozwiązanie. Potrafię wyjaśnić moje stanowisko, opowiedzieć o swoich pomysłach i przekonać do nich innych.

Sprawnie syntezuję informacje z wielu źródel


Interesuję się wieloma rzeczami, obserwuję jak działa świat, dzięki temu uczę się innego spojrzenia na problemy. Łączenie informacji pozwala mi proponować nietypowe rozwiązania. Dzięki temu potrafię też sprawnie porównywać pomysły i szybko wybierać lub łączyć te najciekawsze.

Dostrzegam wartośc w każdym członku zespolu


Dostrzegam talenty wszystkich członków zespołu, potrafię pogodzić ich interesy i sprawić, by grali do jednej bramki. Pomagam rozwijać talenty, daję przestrzeń do realizacji swoich zadań i ambicji. Doceniam i nagradzam. 

Analizuję problemy "z lotu ptaka"


Na etapie tworzenia szczegóły nie są dla mnie ważne. Zajmiemy się nimi później. Więc jeśli macie już zaplanowane gdzie będzie jaki przycisk w Waszej aplikacji i tak najpierw zapytam po co ją robicie. Nie jestem „uwikłana” w istniejący proces, widzę go inaczej i mam dużo pytań, które mogą sprawić, że nasz lot zmieni kierunek. W dobrą stronę.

Czy to wszystko jest ważne?

Podobno osobowość w pracy nie ma większego znaczenia. Może. Pracowałam już w zespołach tworzonych przypadkiem, pracowałam w tych, które zostały przemyślane i w takich, które powstały spontanicznie. Wiem jedno – dbanie o różnorodność, różne sposoby myślenia i inne punkty widzenia niesie za sobą wyłącznie korzyść. Więc tak, dla mnie jest to ważne.

Kiedy najlepiej ze mną pracować?

Na początku procesu. Jak tworzysz, wymyślasz, kombinujesz. Albo kiedy coś Cię zablokuje, zatrzyma. Albo kiedy chcesz coś poukładać i uporządkować. Najprościej mówiąc – kiedy szykuje się zmiana, dzwoń.